Teraz czytasz
Tapeta w salonie na jednej ścianie? Zobacz aranżacje! [GALERIA]
View Gallery

Tapety ścienne to wspaniałe narzędzie, które daje ogrom możliwości do dekoracji takich pomieszczeń jak salon, sypialnia, kuchnia czy pokój dziecka. Wybór wzorów i kolorów jest nieograniczony, jednak co wybrać? Duży i odważny wzór? Coś bardziej delikatnego i subtelnego? Wspaniałą cechą tapet ściennych jest to, że można je stosować na milion różnych sposobów. Jeżeli chcesz dodać tapetę do swojego salonu na jednej ścianie, a nie wiesz jak to zrobić zapoznaj się z naszymi poradami!

Tapeta w salonie na jednej ścianie

Dekorowanie salonu przy pomocy jednej, głównej ściany w ostatnich latach stało się niezwykle modne i nie zapowiada się aby ten trend odszedł do lamusa. Jedna dekoracyjna ściana przyciąga wzrok, staje się centralnym punktem salonu oraz nie stwarza poczucia chaosu. Jeżeli zdecydujesz się na ten sposób dekoracji możesz  zdecydować się nie tylko na bardziej odważny, duży wzór. Bardzo dobrze wyglądać będzie również coś bardziej subtelnego i delikatnego. Często stosowanym zabiegiem przez projektantów wnętrz jest delikatne oderwanie się z kolorystyką tapety od pozostałych elementów salonu aby podkreślić tą jedną dekorowaną ścianę. Zdecydowanie najlepszym miejscem do dekoracji będzie miejsce, która w naturalny sposób jako pierwsze rzuca się w oczy po wejściu do pokoju. Ściana za telewizorem lub kominkiem będzie idealna, ponieważ są to miejsca, które w naturalny sposób przykuwają ludzkie oko.  Tworzenie głównej dekoracji wokół drzwi czy okien nie są najlepsze do wyrażenia stylu całego pomieszczenia – tapetowanie w tych miejscach może być odrobinę problematyczne. Wpadające światło może tworzyć cienie, które zniszczy jasny i wyrazisty efekt tapety.

 

Punkt centralny w twoim salonie? Wybierz właściwą ścianę!

Bardzo często zdąża się tak, że nasz wybór pada na tapetę ścienną, która wygląda rewelacyjnie, a po położeniu na ścianę efekt nie jest taki jakiego oczekujemy. Dlaczego? Nie koniecznie tapeta jest winna. Dobór odpowiedniej ściany na dekorację w naszym salonie jest równie ważna. W pierwszej kolejności warto zastanowić się gdzie na pierwszym miejscu jest twoje oko gdy wchodzisz do salonu. Jeżeli masz kominek lub wspaniałe meble, które chcesz zaprezentować i przyciągnąć do niej więcej uwagi? Warto skierować uwagę na mocne strony naszego salonu i dopracować je w taki sposób, aby w pełni wykorzystać ich potencjał!

Zobacz również

Jak dopasować tapetę do stylu całego salonu?

Bardzo dobrym pomysłem przy wyborze odpowiedniej tapety do wnętrza, jeżeli chcemy zastosować ją na jednej ścianie będzie trzymanie się zasady kontrastu. Jeżeli wnętrze salonu wypełniają stonowane meble, jasne tkaniny i delikatne dodatki warto zdecydować się na efektowną, wzorzystą tapetę, która we wnętrzu zagra pierwsze skrzypce! W ten sposób przełamiesz monotonie ścian i wywołasz efekt zaskoczenia.  W takim zestawieniu dobrze byłoby zadbać również o to ale pozostałe ściany kontrastowały ze ścianą centralną – jeżeli tapeta jest w ciemnych odcieniach, pozostałe ściany powinny być jasne.

COPYRIGHT 2020 4wall.pl ALL RIGHTS RESERVED.

Do góry