Teraz czytasz
Tapeta w salonie na jednej ścianie? [GALERIA ZDJĘĆ – ARANŻACJE]
Tapeta w salonie na jednej ścianie
tapeta błyszczące granatowe pasy
Tapeta do salonu na jedną ścianę
tapeta w kwiaty na ciemnym tle
Tapeta butelkowa zieleń +12
View Gallery
tapeta błyszczące granatowe pasy

Tapety ścienne to prosty sposób, aby nadać każdemu pomieszczeniu nowego wyrazu i stworzyć ponadczasową aranżację salonu, dziecięcego pokoju, sypialni, gabinetu czy kuchni. Głównym problemem wydaje się być jedynie wybór, bowiem asortyment materiałów do dekoracji wnętrz, przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Na jaką stylizację się zdecydować? Duże zróżnicowanie wzorów i kolorów, a także struktury tapet – daje olbrzymie pole do popisu, a jedynym ograniczeniem jest staje się wyobraźnia. Oprócz klasycznych rozwiązań z wykorzystaniem ściennych okładzin, podczas dekoracji gościnnego pokoju, można postawić na szereg innych, bardzo oryginalnych aranżacji. Jednym z pomysłów może być tapeta w salonie na jednej ścianie. W którym miejscu się na nią zdecydować? Jaką barwę i motyw tapety wybrać? Czy może coś delikatnego oraz subtelnego albo ekstrawaganckiego i kontrowersyjnego zarazem? Pamiętaj, że oprócz aspektów wizualnych, ważne są również względy funkcjonalne i praktyczne. Mamy nadzieję, że lektura artykułu, będzie dla Ciebie inspiracją i ułatwi Ci wybór.

https://4wall.pl/tapety-imitujace-beton-marmur/2742-tapeta-beton-w-zlote-linie-104869.html

Tapeta w salonie na jednej ścianie

Dekorowanie salonu w postaci wytapetowania jednej, głównej ściany, stało się w ostatnich latach bardzo trendy i wszystko wskazuje na to, że ta forma aranżacji, pozostanie modna na dłużej. Jedna, ozdobiona tapetą ściana, od razu przyciąga wzrok gości, stając się centralnym punktem salonu. Takie rozwiązanie daje możliwość zastosowania m. in. tapety niezwykle wzorzystej, o wysokiej intensywności kolorów i dużym nagromadzeniu różnych motywów. Gdyby tak odważne zestawienie wykorzystać do wytapetowania całego wnętrza, łatwo można uzyskać wrażenie przytłoczenia i kiczu. W momencie, kiedy tego rodzaju tapeta zdobi tylko jedną ścianę – stylizacja całego pomieszczenia nabiera gustownego wyrazu i koncentruje uwagę na swojej oryginalnej odmienności. Nieźle wyglądać będzie również coś nieco bardziej subtelnego i delikatnego, w wyrazistym obramowaniu. Częstym zabiegiem przy projektowaniu wnętrz, jest silnie kontrastujące odejście z kolorystyką tapety od pozostałej tonacji, jaka dominuje w salonie. Taki zabieg doskonale wzmacnia efekt i rekompensuje tym samym wysiłek, jaki włożony został  w ozdobienie jednej ściany tapetą.

https://4wall.pl/tapety-3d/2740-bialo-szara-tapeta-geometryczna-104121.html

Tapeta w salonie na jednej ścianie za telewizorem

Tapeta na ścianie za telewizorem będzie idealna, ponieważ jest to jedno z miejsc, które w naturalny sposób przykuwa wzrok. Jest to więc idealna lokalizacja dla wyeksponowania przemyślanej aranżacji. Dekoracja ścienna za odbiornikiem TV, powinna współgrać z pozostałą stylizacją pomieszczenia, ale i wyróżniać się. Ścianę za telewizorem warto wykończyć w oryginalny sposób, jednak należy pamiętać, aby uwzględnić także aspekt użytkowy. Zbyt skomplikowany wzór tapety może działać rozpraszająco albo zwyczajnie męczyć oczy, kiedy skupia się wzrok na oglądaniu telewizji.

https://4wall.pl/tapety-do-sypialni/3184-czarno-biala-tapeta-do-sypialni-3779.html

Gdzie jest punkt centralny w twoim salonie? Wybierz właściwą ścianę!

Zdecydowanie najlepszą lokalizacją do dekoracji tego typu jest pełna ściana – bez wnęk, stolarki czy innych konstrukcyjnych elementów. Oczywiście nie jest to żelazną zasadą, po prostu wytapetowanie naroży albo estetyczne wykończenie przy ościeżnicy – bywa problematyczne i brak wprawy może łatwo popsuć cały efekt. Poza tym, na ścianie o jednolitej płaszczyźnie lepiej prezentuje się tapeta o skomplikowanym motywie, natomiast na nieregularnej powierzchni znacznie korzystniej wyglądać będzie gładka, jednobarwna okładzina. Jeśli mamy swobodę w zakresie wyboru spośród 2-3 pionowych powierzchni, warto położyć tapetę do salonu na ścianie naprzeciw wejścia . Tło w postaci jednolitej tapety, to doskonały sposób na uwidocznienie i wysunięcie na pierwszy plan wyjątkowego elementu wyposażenia, np. antycznego mebla lub ozdobnego akwarium/terrarium.

https://4wall.pl/tapety-3d/2701-nowoczesna-tapeta-w-zlote-wzory-glamour-106369.html

Tapeta w salonie za kanapą

Oryginalna tapeta w salonie za kanapą to strzał w dziesiątkę, ponieważ zwykle jest to miejsce, w którym nie montuje się półek ani innych elementów mebli. W związku z tym, do dyspozycji i zagospodarowania pozostaje niemal cała przestrzeń za kanapą.

https://4wall.pl/tapety-3d/2691-geometryczna-tapeta-3d-w-zlote-wzory-105979.html

Z powodzeniem możesz więc zdecydować się na umieszczenie tam jakiegoś większego motywu, takiego jak dżungla czy misterny układ geometryczny 3D, dzięki któremu uzyskasz interesujący efekt głębi. Za kanapą bardzo dobrze sprawdzi sie też tapeta imitująca ceglany mur, kamienną ścianę albo postarzoną elewację z desek. Warto również zadbać o odpowiednią grę świateł, która wzmocni efekt – wszak ściana za kanapą to naturalne miejsce do zamontowania kinkietów.

Zobacz również

modny salon 2022 trendy

Jak dopasować tapetę do stylu całego salonu?

https://4wall.pl/tapety-do-sypialni/2733-tapeta-srebrny-ornament-na-bialym-tle-103029.html

Świetnym pomysłem przy wyborze odpowiedniej tapety do wnętrza, w sytuacji gdy chcemy umieścić ją tylko na jednej ze ścian, będzie zastosowanie reguły kontrastu. Jeżeli wnętrze salonu wypełniają meble o stonowanej kolorystyce, jasne tekstylia i subtelne dodatki, warto zdecydować się na efektowną, ciemniejszą i wzorzystą tapetę, która odegra we wnętrzu główną rolę! W ten prosty sposób przełamiesz monotonię kolorów na ścianie, wywołując przy okazji efekt pozytywnego zaskoczenia. Przy tym rozwiązaniu należy zadbać jednak o to, aby pozostałe powierzchnie kontrastowały ze ścianą centralną, np. gdy tapeta jest w ciemnych odcieniach, pozostałe ściany powinny być jasne. Z kolei w sytuacji, kiedy wnętrze wypełnia duża ilość dekoracji, ozdobnych detali i bibelotów, mebli z wymyślnymi żłobieniami czy obrazów – warto rozważyć wytapetowanie głównej ściany jednolitą okładziną. Pozwoli to na pożądaną ekspozycję ciekawych i ważnych dla mieszkańców elementów wyposażenia.

Tapeta w salonie – inspiracje

Trafny dobór tapety na jedną ścianę salonie, w dużej mierze zależy od ogólnej stylistyki wnętrza oraz wyposażenia, dla którego okładzina będzie stanowić tło.

https://4wall.pl/tapety-strukturalne-i-gladkie/2703-tapeta-butelkowa-zielen-106414.html

Pamiętaj, że jeśli na ścianie, którą chcesz wytapetować, znajdują się szafki, półki z mnóstwem ozdobnych drobiazgów i inne elementy zakrywające jej powierzchnię, postaw raczej na okładzinę bez dużego nagromadzenia szczegółów. Wtedy doskonale sprawdzają się jednolite tapety o intensywnych barwach bądź zdobione klasycznymi pasami. Niebywale efektownym pomysłem, jest też koncepcja położenia specjalnie przyciętej tapety jedynie na fragmencie ściany. Kształt tapety może przybrać jakiś motyw geometryczny, np. rombu lub nieskomplikowanego ornamentu. Detalem zwieńczającym finalny efekt, będzie estetyczne obramowanie konturów powstałej figury z pomocą listew ledowych. Rezultat z pewnością będzie oszałamiający!

COPYRIGHT 2020 4wall.pl ALL RIGHTS RESERVED.

Do góry