Fornir kamienny samoprzylepny
Fornir kamienny samoprzylepny Burning Forest 30x60 cm - Slate Lite (6 szt.)
Współczesny design zna wiele różnego typu materiałów wykończeniowych. Każde z rozwiązań ma swoich zwolenników, jak i osoby, które są nastawione do niego sceptycznie. Jedną z bardzo wyróżniających się i wyjątkowych opcji jest właśnie fornir kamienny, który zdobywa uznanie w oczach coraz większej grona klientów. Na pewno jest to dekoracja, która spodoba się każdemu, kto ceni sobie nowoczesne i niesztampowe podejście do wykończenia przestrzeni.
Jak tworzy się fornir kamienny?
W pierwszej kolejności warto wytłumaczyć, czym właściwie jest fornir kamienny, ponieważ mimo jego ogromnej popularności, nie każdy wie, w jaki sposób jest tworzony. Tymczasem to po prostu bardzo cienka warstwa o grubości 1-3 milimetrów, która jest - najogólniej rzecz ujmując - oderwana od płyty kamiennej. Dzięki temu mówimy o całkowicie naturalnym materiale, który jest przygotowany w postaci cienkiej okładziny. Wszystko to sprawia, że można wykorzystać go na wiele różnych sposobów, w tym zarówno okleić nim meble, ale też ściany, kominek itp. Jednym z ograniczeń w tym zakresie jest jednak to, że nie wszystkie rodzaje forniru są przeznaczone do stosowania na podłodze, w łazience, lub na elewacji.
Czym jest fornir kamienny samoprzylepny?
Istnieje wiele rodzajów fornirów kamiennych. Różnią się one między sobą np. materiałem, ale też wieloma funkcjami i właściwościami, które charakteryzują ten konkretny produkt. Z tego choćby powodu na uwagę zasługuje właśnie fornir kamienny samoprzylepny, który jest niezwykle prosty w aplikacji. Większość wariantów należy bowiem przyklejać na specjalnym kleju, zachowując przy tym kilka podstawowych zasad, takich jak choćby przygotowanie podłoża itp. Jeśli chodzi z kolei o fornir samoprzylepny, nie musimy używać tutaj żadnego dodatkowego kleju, ponieważ okleina posiada już wystarczającą warstwę.
Jakie są największe zalety forniru z kamienia?
O atutach forniru z kamienia można mówić bardzo długo, ponieważ jest to jeden z tych produktów, który praktycznie nie ma większych wad i zdobywa niemal same pochwały, nawet ze strony bardzo wymagających klientów. Jest przede wszystkim uniwersalny, a jednocześnie na tyle wyjątkowy, że od razu staje się wyróżniającym się elementem w każdej nieruchomości. Ponadto, fornir z kamienia jest cienki i lekki, ale przy tym bardzo wytrzymały, dlatego można stosować go w nawet najtrudniejszych warunkach. Nie można nie wspomnieć też o atrakcyjnym wyglądzie i tym, że jest to po prostu warstwa surowej skały, a więc w pełni naturalnego materiału we wnętrzu.
Gdzie można zastosować samoprzylepny fornir kamienny?
Fornir kamienny samoprzylepny można wykorzystać na ścianie w każdym pomieszczeniu, które nie jest narażone na podwyższoną wilgotność. Sprawdzi się również w postaci fartucha kuchennego czy jako okładzina mebli. Przy wyborze warto jednak dokładnie sprawdzić specyfikację techniczną i sprawdzić wymagania produktu dotyczące m.in. sposobu impregnowania.